İYİ BİR "ÜRETİMDEN VERİ TOPLAMA SİSTEMİ" NASIL OLMALI?


Pek çok işletme artık üretim verilerinin vardiya formlarına yazılarak toplanması yerine sahadan veri girişi ile hatta mümkünse verilerin direkt üretim hatlarından ve makinelerden toplanarak kaydedilmesini tercih etmektedir. Üretim sahasından veri toplamanın en büyük zorluğu insana olan bağımlılıktır. Üretim miktarı yada duruşlar gibi veriler makine yada üretim hatlarından alınabilmekle beraber hangi işe başlandığı, işin başlama ve bitiş zamanı gibi gibi performans hesaplaması ve iş takibi için kritik olan bilgilerin hala operatör tarafından girilmesi bir kurala bağlanmalı ve bu kurula uyulması için teknik kontroller konulmalıdır.


INPDS Üretim Takip Sistemi, planlama tarafından verilen üretim emirleri ve operatörün bilgileri girilmeden makinenin çalışmasını engelleyecek şekilde kurulabilmektedir. Bu teknik kısıtlama eksik yada geç veri girişini engeller, raporlamaların doğru ve zamanında yapılmasını sağlar.


Bu sistem, INPDS üretim takip yazılımı ile INPDS Otomasyon sisteminin entegre çalışması ile uygulanır. Operatör sicil kartını okutarak kendini tanıtmadan ve planlama tarafından makineye atanmış işi seçmeden yada iş emri formundaki barkodu okutmadan makine yada üretim hattına start veremez. Bu şekilde kurulan sistemlerde operatörün eksik yada yanlış veri girişinin önüne geçilir. Üretim miktarları ve üretim hızı makineden direkt alındığı için bütün veriler eksiksiz ve doğru olarak direkt sahadan toplanır, kaydedilir ve raporlanır.İLETİŞİM

İLETİŞİM

İşletmeniz için en yaratıcı çözümleri sunuyoruz.

There was a problem validating the form please check!
The connection to the server timed out!
Successfully sent !

Bizi Arayın: (0216) 807 04 07