INPDS Malzeme Tüketim Bildirimleri

                             
INPDS Malzeme Tüketim Bildirimleri

En yaygın olarak kullanılan yöntem vardiya formlarının doldurulması, tekrardan sisteme girilmesi zahmetli ve yanlış bilgi girişlerine açık bir veri toplama sistemidir. INPDS Üretim Takip Sistemi ile üretim sahasından veri giriş panelleri üzerinden hammadde ve yarı mamul kullanımlarının girişlerini yapabilirsiniz. Kaydedilen malzeme tüketim kayıtları, üretim emir detayında saklanır, geriye dönüşlerde izlenebilirlik ile iz takip edebilmenizi sağlar. Malzeme tüketimleri lot numarası ile saklanır. Herhangi bir noktadan ileriye ve geriye doğru izlenebilirlik sağlanabilir. Yani bir yarı mamul lotunun hareketleri raporlanmak istendiği zaman bu yarımamulun hangi alt bileşenlerden ve lotlarından oluştuğu yada bu lotu tüketerek üretilen yarı mamul ve mamullerin izlenebilirlikleri yapılabilir.

INPDS malzeme tüketim ekranları kullanımı kolay ve fonksiyoneldir. Böylece üretim sahasında ki operatörler tarafından kolaylıkla kullanılabilir ve çalışılan üretim emri için kullanılacak malzemelerin tüketim kayıtları lot numarası bazında yapılabilir.

...
INPDS Mobil Barkodlu Takip Sistemleri
...
INPDS Mobil Barkodlu Takip Sistemleri

Malzeme tüketim tarihçesi lot bazında tutulduğu için geriye dönük tüm raporlamaları almak mümkündür. Böylece uygunsuz bir malzemenin hangi mamullerin üretiminde kullanıldığı, uygunsuz bir mamulun ise hangi malzemelerin lotları tüketilerek üretildiği raporlanabilir. İleriye ve geriye doğru izlenebilirliğin önemli olduğu işletmeler INPDS Üretim Takip sistemi ile lot takipli malzeme tüketimlerini kayıt altına alarak kontrol edebilirler.

Stok bilgileri, mevcutta kullanılan ERP (Logo, Netsis, Mikro vb.) programından alınabildiği gibi, INPDS Üretim Takip Sistemi içinde oluşturulabilir. Tüketim kayıtları istenirse kullanılan ERP sistemine geri aktarılabilir.

Daha akıllı çalışmaya hazır mısınız?
INPDS veri toplama teknolojisi ile üretim sahasından gelen anlık verileri kullanarak işletmenizi daha verimli yönetebilir, kayıplarınızı azaltabilir, yeni bir yatırım gerekmeksizin maliyetlerinizi düşürerek karlılığınızı arttırabilirsiniz.


Demo Talebi