Stok Yönetimi

                             

INPDS Depo Yönetim Sistemi, barkod uygulamalarından el terminali destekli stok yönetimine, lot parti numarası izlenebilirliğinden, forklift görev takip sistemine kadar olan geniş bir yelpazede işletmenize kapsamı geniş bir ambar yönetim sistemi sunar. Depolar arası transferler, taşıyıcı kontrollü stok takip sistemleri, depo yetkilendirmeleri, geriye dönük raporlamalar için kullanılacak tarihçe kayıtları ile işletmenizdeki hammadde, yarı mamul ve mamul stoklarını kontrol altına alırsınız. Yanlış stok yönetiminden dolayı üretim ve planlamada yaşanan problemleri engelleyebilirsiniz.

Barkod Uygulamaları

Üretim sahasındaki malzemelerin operasyonların, makineler yada üretim hücreleri arasındaki geçişlerini izlemek, bilgilerin süreçler arasında aktarılmasını sağlamak önemli bir konudur. Her istasyon bir önceki işlemin bilgilerini alabilmeli ve kendinden sonraki istasyona bunları ve kendi bilgilerini transfer edebilmelidir. Bu sayede malzeme hareketleri kontrol altına alınır ve operasyonların izlenebilirliği sağlanır. Bu işleyişi üretim sahasına uygulamanın en etkin yolu barkod takip sistemini kullanmaktır.

Operasyon Refakat Kartı

INPDS Üretim Takip Sistemi üretim sahasında gerçekleşen her operasyon için üstünde kare barkod bulunan bir operasyon takip kartı oluşturur. Bu kartlar bir sonraki işlemin operatörü tarafından okutulduğu zaman iş seçimi ve stok hareketlerinin yürütülmesi için gerekli bilgiler ekrana otomatik gelir ve operatörün yapması gereken işlemler en az seviyeye iner. Ayrıca önceki operasyonun bilgileride yapılan operasyona bağlanır ve tam izlenebilirlik sağlanır. Sisteme kolay veri giriş yapılması ile sahadaki personelin sistemi daha rahat ve hızlı kullanması sağlanır.

Stok Transferleri

Üretim sahasında malzeme hareketleri için taşıyıcılar (araba, kasa, raf vb.) kullanılır ise sabit taşıyıcı barkodları ile malzemlerin ve operasyonların bilgileri saklanabilir. Yine sonraki adımlarda bu bilgiler ile işleme devam edilir.

Üretim takip sisteminin işletmede uygulanmasında ki en önemli adımlardan biri bu işleyişin sağlıklı bir şekilde üretim sahasına kurulmasından geçer. Barkod takip sitemi ile tüm malzeme hareketlerinin ve operasyon bilgilerinin izlenmesi konusunda daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Taşıyıcı Yönetimi

Taşıyıcı sistemi ile stok yönetimi sahadaki tüm stok hareketlerinin fiziksel veya sanal olarak bir taşıyıcı (kasa, palet, sepet, taşıyıcı araba vb.) üstünde tutularak yapılmasını sağlar. Tekrar kullanılabilen taşıyıcılar ile her işlemde barkod etiketi basılmasına gerek duyulmaz. Böylece bir yandan tasarruf sağlanırken bir yandan barkod etiketinin kullanılmasının mümkün olmadığı ortamlarda stok takibinin yapılmasına imkan verir.

Forklift Yönetimi

INPDS Depo Yönetim Sistemi, forklift araçlarında kullanılabilecek özel ekranları ve forklift görev yönetimi sistemini bünyesinde barındırır. Forklift operatörleri, üretim sahasında yapılan depolar arası taşımaları, barkod sistemini kullanarak yapabilir, üretim sahasından gelen forklift taleplerini anlık olarak INPDS Forklift Çağrı Yönetimi sisteminden takip ederek görebilir ve işlemlerini gerçekleştirebilir. Forklift operatörlerinin operasyonları ve performansları takip edilerek raporlanabilir.

El Terminali Uygulamaları

INPDS El Terminali Uygulamaları ile barkod etiketleri kullanılarak, depolar arası transferler, ürün sevkiyatları, sayım işlemleri yapılabilir. Depolar arası transfer işlemi, miktar ve ürün izlenebilirlik bilgilerini transfer edilen depoya aktarır. INPDS El Terminali Uygulamaları içinde bulunan sevkiyat modülü, müşterilere yapılan sevkiyatları barkod etiketleri ile yapılmasını sağlar. Böylece ürün, miktar, lot parti bilgileri irsaliye ile eşleştirilir. İzlenebilirlik zinciri hammadde, yarı mamul, mamul ve müşteri arasında kopmadan kurulmuş olur. Barkodlar sayım içinde kullanılabilir. Sayımlar barkod etiketleri okutularak, hızlı ve doğru veri girişi ile yapılabilir, sayım farkları raporlanarak sonuçlar detaylı incelenebilir.

Daha akıllı çalışmaya hazır mısınız?
INPDS veri toplama teknolojisi ile üretim sahasından gelen anlık verileri kullanarak işletmenizi daha verimli yönetebilir, kayıplarınızı azaltabilir, yeni bir yatırım gerekmeksizin maliyetlerinizi düşürerek karlılığınızı arttırabilirsiniz.


Demo Talebi