INPDS MALZEME TÜKETİM BİLDİRİMLERİ

Üretim için kullanılan hammadde ve yarı mamul tüketimlerinin doğru ve anında kayıt altına alınması ile stok tutarlığını sağlar, maliyetleri doğru hesaplar ve izlenebilir bir üretim sistemi elde edersiniz. Doğru bir üretim planlama ve çizelgeleme yapmak için, işletmenin tüm stoklarının doğru ve stok değişikliklerinin anlık olarak kayıt altına alınması gerekir. Özellikle hammadde ve yarı mamul stoklarındaki değişikliklerin büyük kısmı üretim sırasındaki tüketimlerden kaynaklanır. Bu hareketlerin kayıt altına alınması için değişik yöntemler kullanılmaktadır.


En yaygın olarak kullanılan yöntem vardiya formlarının doldurulması, tekrardan sisteme girilmesi zahmetli ve yanlış bilgi girişlerine açık bir veri toplama sistemidir. INPDS Üretim Takip Sistemi ile üretim sahasından veri giriş panelleri üzerinden hammadde ve yarı mamul kullanımlarının girişlerini yapabilirsiniz. Kaydedilen malzeme tüketim kayıtları, üretim emir detayında saklanır, geriye dönüşlerde izlenebilirlik ile iz takip edebilmenizi sağlar. Malzeme tüketimleri lot numarası ile saklanır. Herhangi bir noktadan ileriye ve geriye doğru izlenebilirlik sağlanabilir. Yani bir yarı mamul lotunun hareketleri raporlanmak istendiği zaman bu yarımamulun hangi alt bileşenlerden ve lotlarından oluştuğu yada bu lotu tüketerek üretilen yarı mamul ve mamullerin izlenebilirlikleri yapılabilir.


INPDS malzeme tüketim ekranları kullanımı kolay ve fonksiyoneldir. Böylece üretim sahasında ki operatörler tarafından kolaylıkla kullanılabilir ve çalışılan üretim emri için kullanılacak malzemelerin tüketim kayıtları lot numarası bazında yapılabilir.


...
INPDS Mobil Barkodlu Takip Sistemleri


...
INPDS Mobil Barkodlu Takip Sistemleri


Malzeme tüketim tarihçesi lot bazında tutulduğu için geriye dönük tüm raporlamaları almak mümkündür. Böylece uygunsuz bir malzemenin hangi mamullerin üretiminde kullanıldığı, uygunsuz bir mamulun ise hangi malzemelerin lotları tüketilerek üretildiği raporlanabilir. İleriye ve geriye doğru izlenebilirliğin önemli olduğu işletmeler INPDS Üretim Takip sistemi ile lot takipli malzeme tüketimlerini kayıt altına alarak kontrol edebilirler.


Stok bilgileri, mevcutta kullanılan ERP (Logo, Netsis, Mikro vb.) programından alınabildiği gibi, INPDS Üretim Takip Sistemi içinde oluşturulabilir. Tüketim kayıtları istenirse kullanılan ERP sistemine geri aktarılabilir.
İLETİŞİM

İLETİŞİM

İşletmeniz için en yaratıcı çözümleri sunuyoruz.

There was a problem validating the form please check!
The connection to the server timed out!
Successfully sent !

Bizi Arayın: (0216) 807 04 07