Üretİmden Verİ Toplama Sİstemİ İle Malİyetlerİnİzİ Daha Doğru Hesaplayın


Ürün maliyetlerinin hesaplanmasında en kritik nokta biriken maliyetlerin ürün maliyetleri üzerine yansıtılmasıdır. Bu yapılırken maliyetlerin ürünlere doğru ve adil bir biçimde yansıtılması çok önemlidir. Çünkü doğru hesaplanmayan maliyetler satış fiyatlarındaki yanlışlıktan, piyasadaki rekabet stratejilerinin yanlış belirlenmesine kadar giden ciddi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle ürünlerin maliyetleri uygun dağıtım anahtarları ile hesaplanmalıdır. Maliyetlerin ürünlere yansıtılmasına kullanılan en doğru dağıtım anahtarlarının başında operasyon ve işçilik süreleri gelir.


Üretim sürelerinin bir üretim takip sistemi ile sahadan toplanması en sağlıklı yöntemdir. Üretim takip sisteminden doğru verinin toplanabilmesi için sistemin iyi kurgulanması şarttır. Kurgu yapılırken sürelerin mümkün olduğunca makinelerden veya üretim hatlarından direkt alınması gerekir. Bu sağlanamıyorsa operatör, işçi yada formenlerin hat/makine başlarına veya üretim sahasındaki merkezi noktalara yerleştirilecek bilgisayar/kiosk ekranlarını kullanarak üretime başlama/bitiş, üretim miktarı gibi kayıtları girmesi sağlanmalıdır.


INPDS Üretim Takip Sistemi bütün veri toplama yöntemlerini destekleyen, kullanımı kolay ve hızlı devreye alınarak kısa sürede gerçek maliyet dağıtım anahtarı verisi olan operasyon sürelerinin ölçülmesini sağlayan bir sistemdir. INPDS Üretim Takip Sisteminde toplanan bu süreler, maliyet hesaplama platformuna (ERP, Muhasebe programları vb.) ister ürün bazında istenirse her bir üretim emri detayında aktarılabilir. Böylece ürün maliyetleri ve karlılıkları üretim sahasından gelen gerçek veriler ile hesaplanır.İLETİŞİM

İLETİŞİM

İşletmeniz için en yaratıcı çözümleri sunuyoruz.

There was a problem validating the form please check!
The connection to the server timed out!
Successfully sent !

Bizi Arayın: (0216) 807 04 07