INPDS İLE ÜRETİMDE UÇTAN UCA İZLENEBİLİRLİK


Üretimde izlenebilirlik pek çok endüstri için çok kritik bir konudur. Sağlıklı bir izlenebilirlik sistemi için üretimin ve üretimdeki malzeme hareketlerinin kontrol altına alınması şarttır. Bunun için stoğa hammadde girişlerinden başlayan ve üretimin tüm aşamalarında malzemelerin tüketim ve üretim hareketlerinin kayıt altına alınması gerekir. Bunun yanında üretimdeki işlemlerin ne zaman, hangi makinede, hangi operator tarafından yapıldığının da kayıt altına alınması çok önemlidir.


INPDS Üretim Takip Sistemi, üretimin her aşamasında ki malzeme ve operasyon hareketlerini kayıt altına alarak iki yönlü bir izlenebilirlik sağlar. Kayıtlar operator ekranları kullanılarak yada makinelerden direkt veri toplanarak elde edilebilir.


INPDS iki yönlü izlenebilirlik sistemi ile hatalı yada uygunsuz bir ürünün hangi malzemeler kullanılarak üretildiğini, hangi ürünlerin üretiminde kullanıldığını, tüm bu hareketlerin hangi operator tarafından hangi makinede ne zaman yapıldığını izleyebilir ve analiz edebilirsiniz.


INPDS İzlenebilirlik Raporu, “Malzeme No” ve “Lot Parti Numarası” yazılarak sorgulanan bir malzeme için aşağıdaki gibi iki yönlü ve çok seviyeli bir izlenebilirlik sunar. Her seviye kendi içinde aşağı ve yuıkarı doğru derinleşerek ilerler. Böylece sözkonusu malzeme ve ilgili lotunun üretim sistemi içinde direkt kendisinin geçtiği kayıtlara ulaşılabildiği gibi, bünyesinde kullanıldığı üst ürünlerin oluşturduğu kayıtların da izlenebilmesini mümkün kılar. Bu işletme için gerçek anlamda uçtan uca izlenebilirlik sağlar....
INPDS Mobil Barkodlu Takip Sistemleri

Bu izlenebilirlik yapısının altyapısında INPSD Üretim Takip Sistemi ile malzeme ve operasyon hareketlerinin üretim sahasında kayıt altına alınabilmesini sağlayan fonksiyonlar vardır. Bu fonksiyonlardan birisi üretim refakat kartlarıdır. Bu kartlar üretimde ki operasyonlar arasında süreç içi malzemelerin geçişlerinin ve takibinin kolay bir şekilde yapılmasını sağlarken, 2d barkod yapısı ile veri girişlerinin hatasız ve kolay yapılmasına yardımcı olur. Kartlar üzerindeki 2d barkod yapısı, üretim akışı ile ilgili tüm bilgileri saklar. İstenildiğinde barkod okuyucular ile bu bilgilere bağımsız olarakta ulaşılabilir.


Üretim sahasındaki işçilik kayıtları ise INPDS Operatör veri giriş ekranları ile kayıt altına alınır.


"Operatör Veri Giriş Ekranı", üretim sahasında ki çalışanların aşağıdaki kayıtları sisteme girebilmesini sağlar:


Böylece üretim sahasındaki tüm işlemlerin kayıt altına alınması ile izlenebilirlik için gerekli veriler INPDS Üretim Takip Sistemi veritabanına aktarılır ve istenilen raporlamalar yapılabilir.İLETİŞİM

İLETİŞİM

İşletmeniz için en yaratıcı çözümleri sunuyoruz.

There was a problem validating the form please check!
The connection to the server timed out!
Successfully sent !

Bizi Arayın: (0216) 807 04 07