ÜRETİM TAKİBİNDE BARKOD UYGULAMALARI

...
INPDS ürünlerinin kolay takibi için tasarlanan refakatçi kartları ürünlerin izlenebilirliğini arttırır.

Üretim sahasındaki malzemelerin ve operasyonların makineler yada üretim hücreleri arasındaki geçişlerini izlemek, bilgilerin aktarılmasını sağlamak önemli bir konudur. Her istasyon bir önceki işlemin bilgilerini alabilmeli ve kendinden sonraki istasyona bunları ve kendi bilgilerini transfer edebilmelidir. Bu işleyişi üretim sahasına uygulamanın en etkin yolu barkod takip sistemini kullanmaktır. Bu sistem malzemenin hareketlerini kontrol altına almak kadar, operasyonların izlenebilirliği ve bilginin kayıt altına alınabilmesini de sağlar.


INPDS üretim takip sistemi üretim sahasındaki her işlemin kare barkod uygulamalı bir operasyon takip kartı ile izlenebilmesini, stok miktarlarının, lot parti takip bilgilerinin istasyonlar arasında aktarılmasını sağlar. Operatörler üretim işlemi raporlamaları sonrasında operasyon refakat kartlarının çıktısını alarak malzeme ile birlikte sonraki istasyona gönderirler. Bu kartlar bir sonraki işlemin operatörü tarafından okutulduğunda, iş seçimi ve stok hareketlerinin başlatılmasını sağlar. Önceki operasyon bilgileride yapılan operasyona bağlanır ve tam izlenebilirlik elde edilir. Barkodlu takip sistemi veri girişlerini hatasız yaparak, sahadaki personelin rahat kullanmasını sağlar ve yazılı bilgi girişlerini ortadan kaldırır.


Üretim sahasında ki malzeme hareketleri için taşıyıcılar (araba, kasa, raf vb.) kullanılıyor ise sabit taşıyıcı barkodları ile malzemelerin ve operasyonların bilgileri saklanabilir. Yine sonraki adımlarda bu bilgiler ile işleme devam edilir.


Barkodlu izleme sistemi üretim takibinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu sistemin sağlıklı bir şekilde üretim sahasına kurulması, barkod takip sistemi ile tüm malzeme hareketlerinin ve operasyon bilgilerinin izlenmesi konusunda daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.İLETİŞİM

İLETİŞİM

İşletmeniz için en yaratıcı çözümleri sunuyoruz.

There was a problem validating the form please check!
The connection to the server timed out!
Successfully sent !

Bizi Arayın: (0216) 807 04 07